کشمش پلوئی

جدید

کیفیت درجه یک

جزییات بیشتر

12,000 تومان

  • 230 گرم
  • 330 گرم

- +

 
بررسی تخصصی

خواص کشمش

- کشمش یک منبع بسیار عالی از ویتامین D و هورمون استروژن می باشد که میتوان با مصرف روزانه چند عدد کشمش این ویتامین ها را برای بدن به درست آورد.

- در کشمش خواصی چون آنتی اکسیدانی وجود دارد که این خاصیت برای جلوگیری از تخریب سلول های در بدن بسیار مفید می باشد.

- برای جلوگیری از پوکی استخوان های بدن مصرف کشمش بسیار مفید می باشد، درواقع باید توجه داشت که مصرف کشمش نه تنها باعث جلوگیری از پوکی استخوان ها می شود بلکه مصرف آن برای سلامتی استخوان ها بسیار مفید است و همین امر نقش مهمی در برابر زنان قبل از یائسگی دارد.

- به نظر خیلی از مردم  کشمش به دلیل شیرینی و چسبناکی که دارد برای دندان ها مضر می باشد، ولی این کاملا یک نظر اشتباهی می باشد، کشمش نه تنها برای دندان ها ضرری ندارد و باعث خرابی دندان ها نمی شود بلکه برای سلامتی دندان ها و لثه بسیار مفید می باشد که حتی از فاسد شدن غذا در داخل دندان ها جلوگیری می کند.

- کشمش یک منبع بسیار خوبی برای ویتامین ها بدن و عناصر مغذی بدن می باشد، که این عناصر برای بدن بسیار مهم می باشد که بدن هر فردی به این ویتامین ها و عناصر نیاز بسیاری دارد. این عناصر و ویتامین هایی همچون آهن، پتاسیم، کلسیم و ویتامین B در کشمش موجود است.

- در کشمش آهن زیادی وجود دارد که برای کم خونی بسیار مفید می باشد که میتوانیم به مقدار آهن موجود در کشمش اشاره ای کنم… 600 گرم کشمش، 90 درصد آهن مورد نیاز روزانه بدن را تأمین می کند. 100 گرم کشمش در حدود 88/1میلی گرم آهن دارد، در حالیکه 100 گرم گوشت گاو بین 4-2 میلی گرم آهن دارد.

- کشمش را میتوانیم به عنوان یک منبع بسیار عالی فیبر معرفی کنیم که این منبع دارای آنتی اکسیدان بالای می باشد و همچنین میتوانیم به عنوان یک منبع خوب انرژی معرفی کنیم.

- کشمش، میوه خشک مغذی است و مانند دیگر خشکبارها در تمام سال یافت می شود. یک غذای پر انرژی، کم چرب و کم سدیم می باشد. بنابراین برای افرادی که رژیم های کم سدیم را باید رعایت کنند، خوردن کشمش بسیار مفید می باشد.

- استفاده از کشمش به دلیل وجود فیبر در آن باعث جلوگیری از سرطان کولون می شود و همچنین برای جلوگیری از رشد غیر معمول سلول ها در بدن می شود. و همچنین برای جلوگیری از بیماری ها و همچنین کنترل قند خون بسیار مفید می باشد.

- با اضافه کردن کشمش در گوشت باعث از بین بردن چربی زیاد آن می شود و مقدار فیبر موجود در غذا را بیشتر می کند و باعث کاهش سدیم آن نیز می شود.

- آنتی اکسیدان که در کشمش وجود دارد باعث جلوگیری از پیری می شود، همچنین و بیماری های حاصله از آن کم می کند.

- کشمش حاوی موادی می باشد که ازایجاد شدن سرطان جلوگیری می کند.

- کشمش میزان LDL یا کلسترول بد را در خون کم می کند و باعث کاهش بیماری قلبی می گردد.

- مصرف مکرر کشمش به صورت مداول به مدت 28 روز یا همون 4 هفته، آنتی اکسیدان در خون را افزایش و کلسترول بد( LDL) کاهش می یابد.

- مصرف کشمش باعت جلوگیری از استرس می شود.

- استفاده از کشمش باعث عملکرد صحیح رگ های بدن می شود و همچنین از گرفتگی رگ ها جلوگیری می کند.

- مصرف کشمش یبوست را درمان و از بی نظمی معده جلوگیری میکند و همچنین مصرف چند عدد کشمش در روز باعث درمان این بیماری ها تا حدی می شود.

- طبق گفته متخصصان باید در طول روز حداقل چند عدد کشمش استفاده کرد که این عمر باعث تقویت حافظه می شود و از بیماری هایی مثل آلزایمر جلوگیری می کند و همچنین به دلیل وجود فیبر در کشمش باعث می شود که روده های به درستی عملکرد داشته باشند.

- کسانی که دوست دارن وزن کم کنند بهترین روش برای کم کردن وزن استفاده روزانه از کشمش می باشد که برای کاهش وزن بسیار مفید می باشد به دلیل داشتن قند فروکتوز، دارای خاصیت مصرف سریع انرژی و کاهش وزن نیز می باشد.

- کشمش یکی از خوشکبارهای می باشد که برای بدن کاملا مفید می باشد و یکی دیگر از مزایای آن این می باشد که مثل هویج، برای سلامتی چشم نیز خوب است.

- استفاده از کشمش برای تقویت اعصاب بسیار مهم می باشد و باعث تقویت حافظه نیز می شود.

نوشتن دیدگاه

کشمش پلوئی

کیفیت درجه یک

نوشتن دیدگاه

22 محصول مشابه یافت شد

کد QR